Sarıyer Grupbeyazmartı Bağımsız Taraftar Oluşumu 2004, Sarıyer Spor Kulübü Haberleri, Sarıyer Haber, Sarıyer Haberleri

SAFFET AKKOYUN’DAN BASIN AÇIKLAMASI

SAFFET AKKOYUN’DAN BASIN AÇIKLAMASI
  • 29.06.2023
  • 1.805 kez okundu

KAMUOYUNA DUYURULUR;

KAMUOYUNA DUYURULUR;

11 yıl başkanlığını, 1 yıl da Onursal Başkanlığı’nı yaptığım Sarıyer Spor Kulübü için önemli açıklamalar yapma gereği duydum.

Aralık 2022’de göreve gelen Ali Genç ve yönetimi 5 aylık bir süre sonra 28 Mayıs’ta Olağanüstü Genel Kurul Kararı aldı.

28 Mayıs’ta Olağanüstü Kongre devam ederken seçimler maddesine gelindiğinde Ali Genç’in divana yönetim listesi vermesini 15 gün kongrenin ertelenmesini divandan talep etti. Divan talebini değerlendirdi ve 17 Haziran’a seçimli tek maddelik görüşmesi için erteledi.

17 Haziran öncesi Ali Genç’in kardeşlerinin trafik kazası geçirmeleri neticesinde Erol Aydın beni aradı ve Erol Aydın ile görüştüm. Ali Genç’in kongrede liste verip vermeyeceğini sordum. Ali Genç’in yönetim listesi vermeyeceğini ve aday olmayacağını söyledi. Kulübün kayyuma gitmemesi için arkadaşlarla birlikte geçici bir yönetim listesi yapmayı kararlaştırdık.

17 Haziran’da geçici yönetimi seçtik. Aynı gün yeni seçilen yönetim kurulu 9 Temmuz’da Olağanüstü Kongre kararı aldı.

17 Haziran’da kongrede yaptığım konuşmada bu kulüpte Ali Genç’in devam etmesi gerektiğini söylemiştim.

Zaten 17 Haziran’da yapılan kongre öncesi 4 arkadaş ve Ali Genç birlikte yaptığımız toplantıda her türlü maddi manevi desteğimizi Ali Genç’e vereceğimizi söylemiştik. Ve aday olacaktı ve aday olacağına dair bizlere söz vermişti.

9 Temmuz’da Ali Genç’in aday olmasını beklerken 24 Haziran’da yaptığı bir basın açıklamasında aday olmayacağını açıklaması sonucu bizler de Sarıyer Spor Kulübü’ne hizmet edecek arkadaşlarla görüşmeye başladık. Bu görüşmelerimiz devam ederken Ali Genç yeniden Sarıyer’de bir yerel gazetede verdiği yönetim listesinde 64.000.000’luk bütçeli yönetim listesi yaptığını ve bunun engellendiğini söyledi.

Zaten ben ve 4 arkadaşımla daha önce 10.000.000 TL kendisine destek vereceğimizi açıklamıştık. Bu arkadaşların kimler olduğunu Ali Genç iyi biliyor.

Dolayısıyla 64.000.000 TL bütçe Ali Genç zaten yapmış, ben ve 4 arkadaşımızın desteği ile 10.000.000 TL ilave edildiğinde 74.000.000 TL’lik bir bütçe oluyor. 9 Temmuz’da yapılacak kongrede aday olmasını bekliyoruz.

Eğer aday olmaz ise kulüp çok büyük sıkıntılar yaşayacaktır.

Birkaç kez söylememe rağmen buradan bir kez daha söylüyorum ki başkan adayı olmayacağım. Sarıyerlilerin bunu bilmesini önemle istiyorum.

Tüm Sarıyerlilerin Kurban Bayramı’nı kutlar, kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sarıyer Spor Kulübü Onursal Başkanı
Saffet AKKOYUN

Etiketler:

DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
RAKİP DÜZCESPOR & YUSUF ZİYA ÖNİŞ STADI NE DURUMDA
Sarıyer’imiz bay geçtiği haftanın ardından bu hafta sonu pazar günü deplasmanda Düzcespor ile karşılaşacak bu önemli karşılaşma öncesi sarı kart...
SARIYER GALİBİYET HASRETİNE SON VERDi | SARIYER 2-0 DENİZLİSPOR
Ligde haftalardır galibiyete hasret olan Sarıyer’imiz ligin genç ekiplerinden Denizlispor’u ilk yarıda Engin Bekdemir ve 2. yarıda Umut Bulut’un golleri...
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 – 2 SARIYER
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 - 2 SARIYER
REZALET SÜRÜYOR SARIYER 1 – 2 SOMASPOR
   Haftalardır kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Sarıyer’de bugün alınan mağlubiyet ile kötü gidiş serisi sürmeye devam etti. Oynadığı...
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 – 0 SARIYER
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 - 0 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 – 1 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 - 1 SARIYER
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını...
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.