Sarıyer Grupbeyazmartı Bağımsız Taraftar Oluşumu 2004, Sarıyer Spor Kulübü Haberleri, Sarıyer Haber, Sarıyer Haberleri

BEN SÖYLEMİŞTİM.

Ben Söylemiştim.22 Ekim 2018 tarihinde yine grupbeyazmarti.org’ daki yazımda “Lider Sarıyer’in grubunda başı çekecek üç beş takım ile kıyasıya mücadele edeceğini gördüm.

Hayri Ülgen
Hayri Ülgen
  • 02.05.2019
  • 3.701 kez okundu
Ben Söylemiştim.
22 Ekim 2018 tarihinde yine grupbeyazmarti.org’ daki yazımda “Lider Sarıyer’in grubunda başı çekecek üç beş takım ile kıyasıya mücadele edeceğini gördüm. Sarıyer takımı gerçekten her geçen gün iyiye giden bir yapıya sahip ancak bazı eksikleri olduğu da göz ardı etmemek gerekiyor. Bilhassa devre arasında 2 veya 3 nokta atışı oyuncu alınır ise ipi göğüsleme açısından işini fazlasıyla kolaylaştırır eğer kadro yeterli diye düşünülür ve transfer yapılmazsa doğru konuşmak gerekirse iş zora girer.” demiştim ki direkt gruptan lider olarak çıkma şansını son haftalara girerken kaybettik. 
Özellikle Yaser’in yanına veya alternatifi olacak bir golcü, takımı maestro gibi yönetecek kaliteli bir orta saha ve en önemlisi defansa kaliteli bir oyuncu takviyesi Şampiyonluk ipini göğüslemede büyük etken olacaktı. Orta sahaya 2 transfer yapıldı defansa da Mert Kula alındı. Özellikle belirtmek isterim ki son haftalarda forma şansı bulan Mert Kula’nın ne kadar isabetli bir transfer olduğu ortada. Teknik Direktör Serdar Bozkurt’un Play Off maçlarında da Mert’e şans vermesi gerekiyor. Mert defansa gerçekten ciddi bir dinamizm kattı.
Bu tahminleri yaparken 11 yıldır TRT’de 1.Lig’de oynayan ve 1.Lige giden takımları analiz ediyorum. Bu bağlamda 2.Ligdeki takımların neler yapabileceğini ve hangi düzeyde olduğunu çok iyi biliyorum. Bu sezon Sarıyer’in 2-3 maçına geldim ve eksikleri söyledim. Maalesef ki gruptan direkt olarak çıkma şansını Eyüpspor ve Bayrampaşaspor maçındaki ciddiyetsizlikten ve küçük hatalardan dolayı kaybettiğimizi hep beraber gördük. Takviyeli Sarıyer tartışmasız olarak Eyüpspor ve Bayrampaşaspor maçlarını alır ve şampiyonluğunu ilan ederdi. 
Sonuç olarak Play Off’lardayız. 180 dakikalık 2 ayaklı oyunda Teknik Direktör Serdar Bozkurt’a hatırlatmak isterim ki; Öncelikle kendi sahanda gol yemeyeceksin. Oyuncuları stresten uzak tutmalısın, kendilerine olan özgüvenlerinin maksimum seviyeye getirmelisin bunu da yaparken final havasında değil normal bir lig maçına çıkıyorlarmış gibi oynamalarını sağlamalısın. 
Maçların hafta arası oynanması tribünleri etkilememeli, yüzdük yüzdük sonuna geldik her zaman takımına zor günde sahip çıkan Cefakar Sarıyerliler tribünleri kesinlikle tıklım tıklım dolduracaklardır buna inancım tam. Futbolcular müthiş bir taraftar gücünü arkalarına alırlarsa yolun sonu final olur. 
Sarıyer’de oynadığım yıllarda şampiyonluk yaşama mutluluğuna nail oldum. Bizim bugünkü gibi ne saha, ne tesis ne de para imkanlarımız yoktu. İnanmış yüreğimiz, inanmış takım arkadaşlığımız ve bizi asla yalnız bırakmayan taraftarımız vardı. Bizi şampiyonluğa inanmışlık ve taraftar desteği taşıdı. 
Yukarıda da belirttiğim gibi yolun sonuna geldik. Gün birlik günü A’dan Z’ye tüm camia ilk günkü azim ve heyecanla birlik olmalı beraber olmalı. 1982 ruhunun tekrar yaşandığı sezonda futbolcularımızı sahada bu ruhla görmek ve şampiyonluğu hep beraber yaşamak istiyoruz. Sarıyer’i şampiyon yapın ki Baba Hayri gururla şampiyon Sarıyer’i televizyon ekranlarından tüm Türkiye’ye gururla anlatsın. Çünkü Sarıyer her şeye layıktır. 
Hayri Ülgen – 02 Mayıs 2019
www.grupbeyazmarti.org
www.sariyersporkulubu.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.