Sarıyer Grupbeyazmartı Bağımsız Taraftar Oluşumu 2004, Sarıyer Spor Kulübü Haberleri, Sarıyer Haber, Sarıyer Haberleri

SARIYER’DE GENEL KURUL ÖNCESİ İKİ ADAY VE BELİRSİZ LİSTELER

SARIYER’DE GENEL KURUL ÖNCESİ İKİ ADAY VE BELİRSİZ LİSTELER
  • 28.06.2022
  • 866 kez okundu

Sarıyer’de bu haftada çoğunluk sağlanamayan genel kurul 03.07.2022 Pazar günü saat 17:30’da yapılacak.

Şimdi bu konular ile ilgili bir çok söylenti var daha önce gidişatı zaten attığımız haberler de bire bir sizler ile paylaşmıştık.

Saffet Akkoyun kesinlikle başkan adayı olmayacak yalnız çevresinden Sarıyer’e hizmet etmek isteyen ve kulübe gerçekten maddi anlamda destek sağlayacağı söylenen 3-4 kişiden 1’i aday olacak ve Saffet Akkoyun bu listeyi destekleyecek. Ama liste hakkında çok fazla ayrıntı yok isimler şuana kadar sır gibi saklanıyor. 

Diğer bir isimde Selçuk Kavaloğlu oda herhangi bir listeyi divan’a sunmadı ama sosyal medyadan öğrendiğimiz kadarı ile başkanlığa aday olduğunu geçtiğimiz günlerde açıkladı. Büyük gelir kaynağının ise dışarıdan olacağını biliyoruz.

Bu arada bu ikili arasında bugün veya yarın tekrar bir görüşme olabilir onun duyumlarını aldık. 

Şimdi bu genel kurulda da görüyoruz gidişatta da bu belli oldu. Temmuza ayına kaldık. Yine bazı şeyler için geç kaldık diyebiliriz ve ne yazık  ki istenilen birlik beraberliği şuana kadar göremedik. Gönül isterdi Sarıyer’de öyle bir yönetim oluşsun ki listede bulunan isimleri genel kurula geldiğinde bu genel kurul tüm futbol camiasına karşı bir gövde gösterisi olsun. İlerleyen yıllarda belki de bu şekilde genel kurullar görmeyi umuyoruz.

Ayrıca koskoca Sarıyer spor kulübü olarak Halı sahada genel kurul yapıyoruz. Buna da artık bir dur diyelim ve kaliteyi bize yakışır şekilde yükseltelim burada Sarıyer camiasına duyulan saygıyı genel kurula katılan katılmayan medyadan haberi olanların dahi hissetmesi gerekiyor. Sarıyer şu durumları kesinlikle hak etmiyor.

Konumuza devam edelim… 

Şuan için bu gidişatı net olarak şu şekilde açıklayabiliriz. Kulübe talip olan x parti lobisi desteği ile yeni bir isim , Kulübe doğru düzgün destek vermeyen belediyenin mevcut x parti adayına kulübü kaptırmama adına yaptığı son ataklar ve kulübü 10 yıldır yöneten başkanın içine sinen birinin aday çıkmaması neticesinde çevresinden bulunan ve kendilerine maddi manevi destek yapacağı kişiler.

Bir tarafta çoğu zaman eleştirdiğimiz ama yeri geldiğinde hakkını verdiğimiz Saffet Akkoyun, bu insan sonuçta bir iş adamı ve kendi parası ile bu işi yürütmeyi iyi veya kötü, başarı anlamında tartışılır ama mali konularda tartışılmayacak şekilde iyi yönetiyor diyebilir. Kendisine kulübün borcu var mı? oda var tabi ki ama Saffet Akkoyun döneminde kulüp ödemeler konusunda bir sıkıntı yaşamadı ve güvence Saffet Akkoyun diyebiliriz.

Diğer tarafta Selçuk Kavaloğlu Sarıyer’den tanıdığımız bir isim maddi anlam olarak iş adamı olmadığını hepimiz biliyoruz. Kulübe başkan olma konusunda da maddi gücü dışarda yapmış olduğu görüşmeler de ve x partiden aldığı sözler itibari ile açıkladığını biliyoruz.

2 adaya da bunları sormak istiyoruz. Cevap aradığımız sorular için ister yazılı ister kanalımızda yapacağımız canlı yayında bunları bizimle paylaşırmısınız ?

İki adaya da bunu soralım sizi destekleyen ve maddi anlamda size katkı sağlayacağını , arkanızda duracağını söylenen kişilere istinaden bu taşın altına elinizi koymak istiyorsunuz. Ligin 5. haftası işler ters gitti maddi destek vereceği için işe atıldığınız kişi ile aranızda bir konu yüzünden anlaşmazlık çıktı ve maddi desteği kestiğini açıkladı. B planınız var mı ?  nedir ? 

Bir çok proje duyuyoruz genel kurul öncesi net olarak benim şu projelerim var seçilsem de seçilmesem de bunları Sarıyer için hayata geçireceğiz diye  biliyormusunuz ?  

Hedefiniz nedir ? Sarıyer spor kulübü sizin için ne ifade ediyor ?

Veya her seçimde olduğu gibi stadyumu yapacağız deyip de sizde mi? istediğiniz sonuç olmadığınızda  arkanıza bakmadan gidecekmisiniz ?

Bu tip sorularımız var dediğimiz gibi Sarıyer taraftarı gerçekten bilgi kirliliği yaşıyor biz bildiklerimizi doğru şekilde her zaman paylaşıyoruz bilmediğimiz doğrularınız var ise bizimle paylaşmanızı bekliyoruz.  İşin kısası şuan için yönetimler iki taraf içinde şekillense de kamuoyu ile ne yazık ki paylaşılmadı.

GERÇEKLER 

Tüm üyelerden ricamız aidatlarınızı yatırıp Sarıyer genel kurulunda hak sahibi olup oy kullanmaları. Üstüne basa basa da şunu söyleyelim bir tarafta parti destekli bir oluşum ama önümüzdeki günlerde iktidarın el değiştirmesi söz konusu olduğunda herkes elini ayağını çektiğinde ve geleceği söylenen maddi gelir musluğu kesilir ise ne yaparız ? birde 10 yıldır kulübe neden yardım edilmedi de bu sefer bu iş bu kadar önemli oldu. Tek gaye hep ağızlarda ama icraatta olmayan Sarıyer spor kulübünün başarısı değil mi ? 

Diğer tarafta ise kendi maddi kaynaklarından kulübün yükünü yıllardır taşıyan tabi ki dışarıdan da aldığı sponsor destekleri de zaman zaman oluyor. Ama bildiğimiz bir oluşumun göstereceği aday var.  Bu oluşum zaten belediye olsun siyaset olsun kulübe giren çıkanları olsa da maddi konularda ve tesis konularında ne kadar yalnız olsa dahi kendi yağıyla bir şekilde bu işi çevirebiliyor. En azından kapalı bir kutu değil. Sportif anlamda başarı alamıyoruz bir kaç playoff harici ama bu sene söylenilen futbolu gerçekten bilen kişilerin işin başına getirileceği ve son yıllardaki hatalardan büyük dersler çıkarıldığı. 

Şimdi listeler kişiler ve gelir kaynaklarının ne olduğu açıklanmış olsa ona göre bir araştırma yapılıp kişi kişi değerlendiririz ama şuan için listeler kulübe teslim edilmediğinden bazı sorulara maalesef cevap bulamıyoruz.  

Kulübümüz için en hayırlısının olmasını istiyoruz. Gerçekten bu ligde sürünmeyi hak etmiyoruz. Bizim hedefimizin üstligler olduğunu herkesin hatırlaması ve ona göre icraatlarını gerçekleştirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu yazdıklarımızın aksi bir durum var ise yukarıda yazdığımız gibi adayların cevap hakkı vardır bunları da bizler ile paylaşabilirler

DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
RAKİP DÜZCESPOR & YUSUF ZİYA ÖNİŞ STADI NE DURUMDA
Sarıyer’imiz bay geçtiği haftanın ardından bu hafta sonu pazar günü deplasmanda Düzcespor ile karşılaşacak bu önemli karşılaşma öncesi sarı kart...
SARIYER GALİBİYET HASRETİNE SON VERDi | SARIYER 2-0 DENİZLİSPOR
Ligde haftalardır galibiyete hasret olan Sarıyer’imiz ligin genç ekiplerinden Denizlispor’u ilk yarıda Engin Bekdemir ve 2. yarıda Umut Bulut’un golleri...
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 – 2 SARIYER
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 - 2 SARIYER
REZALET SÜRÜYOR SARIYER 1 – 2 SOMASPOR
   Haftalardır kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Sarıyer’de bugün alınan mağlubiyet ile kötü gidiş serisi sürmeye devam etti. Oynadığı...
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 – 0 SARIYER
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 - 0 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 – 1 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 - 1 SARIYER
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını...
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.