Sarıyer Grupbeyazmartı Bağımsız Taraftar Oluşumu 2004, Sarıyer Spor Kulübü Haberleri, Sarıyer Haber, Sarıyer Haberleri

SARIYER’DE FARKLI DURUMLAR & BERTUĞ ÖZGÜR YILDIRIM

Şimdi bayadır bu tip konulara girmiyorduk. Geçen haftada bir arkadaşımızı kaybettik onunda üzüntüsü ile bu konuyu askıya almıştık ama yazmanın zamanı geldi diye düşünüyoruz.

Son duyduklarımız gerçekten bu kadar mı olur denecek vaziyette geçmiş dönemden kalan farklı farklı borçların çıktığını daha öncelerde de duyduk. Geçmiş yönetim son genel kurulda bazı yöneticilerin alacaklarını hibe ettiğini açıklamıştı. Bu da olması gerekendi o zamanda bu söylenmişti. 

SARIYER’DE FARKLI DURUMLAR & BERTUĞ ÖZGÜR YILDIRIM
  • 12.09.2023
  • 2.860 kez okundu

Şimdi bayadır bu tip konulara girmiyorduk. Geçen haftada bir arkadaşımızı kaybettik onunda üzüntüsü ile bu konuyu askıya almıştık ama yazmanın zamanı geldi diye düşünüyoruz.

Son duyduklarımız gerçekten bu kadar mı olur denecek vaziyette geçmiş dönemden kalan farklı farklı borçların çıktığını daha öncelerde de duyduk. Geçmiş yönetim son genel kurulda bazı yöneticilerin alacaklarını hibe ettiğini açıklamıştı. Bu da olması gerekendi o zamanda bu söylenmişti. 

Geçmiş yönetimin son yaptığı genel kurulda konuşan Ali Genç kasa kolaylığı adında yapılan ödemelerde yönetimdeki arkadaşlarının iyi niyetli olacağına inandığını ve konuda yüzünün kara çıkmadığını diler getirdi ve konuşmasına şu şekilde devam etmişti. 2022 – 2023 sezonu Selçuk Kavaloğlu başkanlığı ve Ali Genç başkanlığı döneminde ister kasa kolaylığı , ister bağış bunlar kulübe hibedir Derya Gülgeç , devam eden konuşmada yine 2022 – 2023 sezonu Selçuk Kavaloğlu başkanlığı ve Ali Genç başkanlığı döneminde kasa kolaylığı adında yaptığım tüm ödemeleri hibe ediyorum İsmail Geçim ve de bu arkadaşlara alkış rica edilmiş ve hepimiz tarafından alkışlanmışlardı. Derya Gülgeç’e teşekkür ediyoruz. 

Gelelim asıl konuya son aldığımız haberlerde eski yönetici İsmail Geçim ‘in kulübe alacakları ile ilgili ihtar gönderdiği ve bu tutarın yaklaşık 900.000 TL olduğu gönderilen banka dekontların da da kasa kolaylığı olarak yatırıldığı bariz bir şekilde gözüküyor. 

Şu an iyi veya kötü bir yönetim var dışardan destek aldığımızı herkes sağır sultan bile biliyor. Şimdi gidip bu konulara da gireceğiz ama kulübe 900 bin TL’lik verdiği parayı almak için ihtar yollayan biri var bunu neden kimse yazmıyor. ? Efe Geçim kulüpten ayrıldı bir a4 e protokol yapılmış gayet basitçe 7.500 tl ödendiğinde serbest kalır yazıyor konuda. Burada iyi niyet mi aramalıyız? bir oyuncunun CV’sinde Sarıyer’de hazırlık kampı ve sahaya çıkıp maç oynadığı gözükmesi 7.500 tl ise bizde yeğenlerimizi profesyonel yapmak istiyoruz.

Hep haktan hukuktan bahsedenler şu an kulübe neden saldırıyor? Saffet Akkoyun dışardan destek vermese bu işler bu kadar kolay döner mi veya Erdal Aksoy’dur İsmet Acar’dır yani bu insanlar bir şekilde maddi destek veriyor mu? veriyor. 

Kendi verdikleri paraların açıklanmasını istemeyen ve bunu etik bulmayan insanların verdiği desteği açıklamak ne kadar doğru? Ona gelene kadar şurada Saffet Akkoyun son 10 yıllık dönemde 5-6 milyon dolara yakın para hibe etmiş kulübe yeri geldim mi? bu adama bile sallayacak kadar kalitesi düşük insanlar olabiliyor. Burada maksadın bağcıyı dövmek olmaması lazım. 

Bizde eleştiriyoruz çok eleştirdik yıllardan beri kulübe yapılan doğru şeylerin arkasında yanlışlarında karşısında olduk. Biz hiç saf değiştirmedik. 

Yapılan stadyum konusunda Salih Bayraktar’a teşekkür ettik ama o kale arkalarındaki amatör demir konstrüksiyon konusunda eleştirdik. Halende bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz. Ona göre proje yapılmalıydı bu şekilde kafadan sağma iş olmamalıydı bu stat belki 20 sene daha orda bu şekilde kalacak kalenin tam arkasında 80 cm açı kapatan kazulet gibi duran yapı ile kalacak. 

Demek istediğimiz yanlı yanlı işler yapılmasın kimse aptal değil laf ağızdan çıkar a4 kağıdında da yazılı bu alacakları kulübe bağış hibe edildi. Bunu tekrar geri almayı istemek ne kadar etik? onca yapılan şeyden sonra zaten bu tip kişilerden etiklik beklenmez ama bu kadarına da pes diyor insan, şuan transferlerimizde yanlışlar yok mu? var bunu da yazdık takım çok mu iyi hayır , eksik var mı ? var ama bunlar bir şekilde düzelebilecek şeyler ama devamlı arka kapıdan işler çevirip gidişatı bozmaya çalışmak ne kadar doğru ?

 1 Taha Dönmez bu kulübü futbol federasyonuna verdiği zaman hali hazırda olan yönetim bu konuyla ilgilenmemiş olup o süreci takip eden kulüp görevlileri bürokrasi takibi ve Saffet Akkoyun’un alacağını ödemesi sonucu kulüpte kalmıştır. Bu olmasa Taha Dönmez serbest kalmıştı.

2- Bertuğ Özgür Yıldırım o dönem Hatayspor ‘a gitmesi için gerekli kolaylık sağlanarak Sarıyer spor kulübünün de geleceği düşünülerek o dönem başkanı Saffet Akkoyun ve yönetici Zafer Öztürk’ün katkıları ile yapılan protokolde Sarıyer spor kulübüne bu dönem gelmesi gereken paranın maddeleri konmuştur. Bu maddeleri yapan ve Bertuğ’un bu güne gelmesinde katkısı olan herkese teşekkür ederiz. Bertuğ’a ait olan para şuana kadar kulübe gelmemiş olup Hatayspor kulübüne taksit taksit yapılacak olan ödemelerin sonunda yapılan her ödemenin %10 kulübün resmi banka hesabına yatırılacaktır. Bu süreç 6 ayda sürebilir 1 yılda sürebilir. 

3- Sarıyer spor kulübünün başarısızlığında her türlü fitneliği yapmaya kalkan gerçek Sarıyerlilerin yanında yeri olmayacaktır. Ne yaparsanız yapın elinizden gelenide ardınıza koymayın Sarıyer Spor Kulübünde yeniden bir diriliş başlamıştır. Bu dirilişe destek veren yönetim kuruluna, iş adamlarına, taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.

4-Öyle kötü bir süreçten çıkıldı ki kulüp şu an kaybolan imajını yeniden kazanma derdinde bu da biraz zaman alacak. Sarıyer spor kulübü tekdir başka Sarıyer’de yok bu süreçte destek olan herkese teşekkür ediyoruz. 

DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
DÜZCESPOR 4-2 SARIYER  & SONER TOLUNGÜÇ İSTİFA
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
SARIYER ULUSAL LİSANSI ALDI
RAKİP DÜZCESPOR & YUSUF ZİYA ÖNİŞ STADI NE DURUMDA
Sarıyer’imiz bay geçtiği haftanın ardından bu hafta sonu pazar günü deplasmanda Düzcespor ile karşılaşacak bu önemli karşılaşma öncesi sarı kart...
SARIYER GALİBİYET HASRETİNE SON VERDi | SARIYER 2-0 DENİZLİSPOR
Ligde haftalardır galibiyete hasret olan Sarıyer’imiz ligin genç ekiplerinden Denizlispor’u ilk yarıda Engin Bekdemir ve 2. yarıda Umut Bulut’un golleri...
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 – 2 SARIYER
SARIYER UMUT BULUT İLE GERİ DÖNDÜ MENEMEN FK 2 - 2 SARIYER
REZALET SÜRÜYOR SARIYER 1 – 2 SOMASPOR
   Haftalardır kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Sarıyer’de bugün alınan mağlubiyet ile kötü gidiş serisi sürmeye devam etti. Oynadığı...
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 – 0 SARIYER
SARIYER KUPAYA VEDA ETTİ HATAYSPOR 2 - 0 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 – 1 SARIYER
SARIYER KAN KAYBETMEYE DEVAM EDİYOR. IĞDIR FK 2 - 1 SARIYER
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü yöneticisi; Hakan Şengül’den 29 Ekim Mesajı. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını...
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı.
Sarıyer Spor Kulübü eski yöneticisi; Türkiye Futbol Federasyonu Denetleme kurulu Üyesi Ali Büyükasar’dan 29 Ekim Mesajı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.