Sarıyer Grupbeyazmartı Bağımsız Taraftar Oluşumu 2004, Sarıyer Spor Kulübü Haberleri, Sarıyer Haber, Sarıyer Haberleri

SEZON BİTTİ

SEZON BİTTİ
  • 05.05.2024
  • 3.674 kez okundu

Bu yazıya başlamadan önce maça değinip sezon başı ve ortası süreçlerde aklımıza geldiğimiz kadar bazı noktalara değineceğiz.

Yazdıklarımızda Sarıyer’e hainlik eden düşmesi için çabalayan çapı olmamasına rağmen Sarıyer’in düşmemesi için çaba sarf etmiş havası yaratılan Sarıyer’e zerre karı olmayan içimizdeki İrlandalılara yani hainlere de ufak ufak geçirip sezonun son haberini atmış olacağız.

Bu haberler de isim isim yazmamamızın nedeni Sarıyer’de akıllı insanın çok olması ve hain sıfatlı zatları herkesin bildiği için bu şekilde bir politika izliyoruz. Diyebiliriz bir de kendilerini nimetten sanmasınlar diye adlarını telafüs etmekten dahi iğrendiğimiz haşereleri tekrar Allaha havale ediyoruz.

Sarıyer’imiz ligden düşen Uşakspor karşısında aldığı 5-0’lık galibiyet ile puanını 41 yaptı ve ligde kaldı. Ligden düşen ekipler Etimesgut Bld, Düzcespor 🙂 , Denizlispor ve Uşakspor oldu. 

Zorlu bir sezon geçirdik. Özellikle devre arası bu sezonun bu hale geleceğini bağıra bağıra yazdık yönetimdeki içerden dışardan herkese söyledik. Ama transfer konusundan anlamayanlar transfer konusundan anlayanlar ile birlikte gayet başarısız işler yaptı. 

Bir çok oyuncu ismi bizlere de ulaştı bunları yetkililere ilettik ama her zamanki gibi onlar bildiklerini okudular 1 milyon a 22 yaşında adam alacakken sırf isim olsun diye takıma katkı vermeyecek isim’e 4.5 milyon tl verdiler.

Kaç senedir bu kötü gidişat nedeni iş bilenden çok iş bilmeyenlerin bu işlerin içine burnunu sokması ve Sarıyer takımına zerre faydası olmayanların son yıllarda sanki Sarıyer Spor Kulübü umurlarındaymış gibi sağa sola görüntü vermesi bir de işin kötüsü bu kişiler kulübe maddi destek te olmayan isimler yalanla dolanla bu işlerin dönmeyeceğini her zaman söylemekten çekinmedik. 

Geçtiğimiz 3 sezonda çok büyük başarısız işler yapıldı. Bu senede geçtiğimiz 2 seneki sallantının sonucuydu ucuz yırttık.
Kötü işlerin yanında tesis anlamında halı sahalar yeniden modernize edildi. Stadyum iyi kötü bir şekilde eksikleri olsa da yapıldı. Zekeriyaköy tesislerinde zeminin el antrenman yapmaya elverişli hale gelmesi için işler yapıldı.
Bu konularda da desteği olan herkese kendi adımıza teşekkür ediyoruz.

Bizim gayemiz zaten Sarıyer spor kulübünün eski özlenen günlere hem sahada hemde tesisleşme yönünde dönmesi ve kalıcı gelir kaynakları modellerinin yaratılarak kulübün bazı giderlerini kendi kendine karşılaması. 

Buradan son haftalarda desteğini esirgemeyen özellikle kulübün sıkıştığı dar boğazda elini cebine atmaktan kaçınmayan Onursal Başkan Saffet Akkoyun’a tekrar teşekkür ediyoruz. Son hafta ligde kalma primi bildiğimiz kadarı ile Saffet Akkoyunun kendi şahsi vereceği para 3 milyon diye açıklanmıştı. Onun yanı sıra bu sezon verdiği toplam para 20 milyon civarı tabi Saffet başkanın yanı sıra destek veren Erdal Aksoy olsun , Yönetim kurulu olsun özellikle yönetimde bir çok isim var mesela Lokman Kanat 6-7 milyon tl civarı bu sezon destekte bulundu kendisine de destekleri için teşekkür ediyoruz. 

Umarız yeni sezonda daha güçlü bir yönetim kurulup sadece futbolu bilen ve kulübe maddi ferahlık getirecek isimlerden oluşacak bir liste yapıldığında belediyenin de vereceği destek ile önce 1.lig ardın 2-3 sene içinde Süperlig hayalimiz gerçek olabilir. Bu kesinlikle zor ama imkansız bir şey değil.

Bu sezon aslına bakarsak ligde kalmanın başarı olduğu bir sezon oldu. Yani işin gerçeği kimse boşa nara atmasın ligde kalmak başarımı diyenler var be güzel kardeşim bu takım düşse daha iyimi olacaktı ? zaten Sarıyer’in 3 tane maçına gelmeyip Sarıyer’in hakkında boş yazılar yazanlara da selam olsun…. Ve şunu unutmamak lazım bu takım düşseydi yeni sezonda 200 milyon tl gibi bir rakama dahi şampiyonluk garantisi yoktu. Bunun bir çok örneğini ligleri takip edenler bilir…

Bu sezon aslına bakıldığında kadro olarak bazı hatalar yapılmasa ve bazı oyuncuları geçen dönemdeki başkanlar göndermemiş veya satmamış olsaydı şuan bu takım bir Amed, Kastamonu veya Erok gibi olabilirdi. Şuan şampiyonluk kutlaması yapıyor veya en azından playoff ‘tan çıkma hesapları yapıyorduk.

Bu takım kimleri kaybetti niye kaybetti kim haklı kim haksız muhasebesini de okuyanlar yapsın. 

Bertul Kocabaş 2016/2017 sezonunda başlayan ve Sarıyer forması ile 220 maça çıkan ve takım için her daim savaşan bir oyuncumuz sırf kendilerine o dönem ödeme konularında bir çok kez yalan söylendiği sözlerin tutulmadığı zamanda bile hatırlarsınız savaşarak alınan üst üste puanlarda direk katkısı olan bu takımın kaptanıydı. 2022/2023 sezonu devre arasında takımdan istemediğimiz halde sırf şahsi egolar tarafından o zamanda yazdık maalesef gönderildi. Umuyoruz Sarıyer takımının yeni sezondaki ilk transferi Bertul Kocabaş olacak…Kaptanın yuvasına döneceği günler yakın diye düşünüyoruz.

Mertcan Açıkgöz 2021/2022 sezonunda 34 maç forma giydi başarılı bir çok karşılaşma çıkardı. Sırf 250 bin tl için 500 bin deniliyordu toplamında o para için Mertcan gibi bir oyuncuyu kaybettik. Halen başarı gibi bu hataları yapanlar kasıla kasıla takılmaya devam etsin.

Bide şöyle bir şey var dostluk naraları atılan Fethiye olsun, İnegöl olsun hocası bizde daha önce görev alan Erzincan olsun bir kaç takım daha var rakiplerimizin hepsine adeta yattılar… 68 Aksaray denen takım bize karşı sanki kupa finali oynar gibi oynadı bizde sahada yürüyemeyen bazı isimler bize aslan kesildi. Sarıyer kümeye diye bağırıldı. Bunların hepsi Sarıyer taraftarı gerçek Sarıyerliler bunları hafızaya kazıdı önümüzde 2024/2025 sezonu var. Bütün hainlik yapan hocası , sportif direktörü, oyuncusu ve Sarıyer’ e saygısızlık yapan bazı rakip takım taraftarlarını yeni sezonda göreceğiz…

Bu dönemde Fethiye forması giyen Ramazan Çevik özellikle maçı izleyenler var berabere kalınan Etimesgut maçında sahada savaşan tek oyuncuydu rakip kalede ceza sahası dışından bir çok pozisyon denedi. Biz bu oyuncuyu da kaybettik.

Oğuzhan Açıl, Bahrican Avcı, Nuri Terliksiz, Ramazan Övüç attığı golden sonra Sevinmeyen ve Sarıyer’e karşı saygısını gösteren Alim Harlak ve bunun gibi 2-3 isim daha var. Bu senede bu saydığımız isimler kadroda olsa Sarıyer takımı sahiplenilse bu işler çok farkı olurdu. En azından düşme korkusunu son haftaya kadar taşımaz başka hesaplar yapıyor olurduk.

Bu sezondan geçtiğimiz 2 sezondan çok iyi dersler çıkartmalıyız. Kadavra önümüzde bunu masaya yatırıp analizleri yapıp yeni sezonda 1 başkan güzel bir yönetim kurulu ve belediyenin desteği ile üstlig’e çıkacak bir Sarıyer yaratılır.

Şunu da söyleyelim bu seneden gençleri saymaz isek takımda 3-4 kişi harici herkes gönderilmeli eski oyunculardan yapılacak dış transferlerin yanı sıra net transferler ile kadro kurulmalıdır. 

2-3 yıldır yaşanan siyasi konular bu sene ve önümüzdeki yıllarda rafa kalkmalı kulübe girdiğinde herkes parti kimliğini kenara bırakmalı diye düşünüyoruz. Birde orası Koskoca Sarıyer Spor Kulübü kahve lokali değil her elini sallayan toplantı odasına girmemeli kulübün bir ağırlığı olmalı diye tekrar dile getiriyoruz.

Son olarak da Sarıyer takımı için bu sene tribünde savaş veren yönetimde elini taşın altına koyan takım düşmesin diye elinden geleni yapan hocası , futbolcusu malzemecisi çalışanı herkese tekrar teşekkür ediyoruz. Zor bir yıl geçirdik ama bundan ders çıkartıp yeni yılda hatalar yapmayarak güzel işler yapacağız.

Birde Sn Oktay AKSU’a kısa süredir kendisini tanıyoruz Belediye başkanı olarak takıma son dönemde verdiği katkılar için içten sevindiği ve her defasında kutlama mesajlarını paylaştığı için teşekkür ediyoruz. 

Sadece ondan bir isteğimiz var yeni yönetim tabiki kurulacak ama Sarıyer’e zarar vermiş ve verecek tipleri kesinlikle desteklememesi bu konuda iyi araştırma yaptırıp yeni kurulacak yönetime kesinlikle sokmaması gerekiyor. 

Zaten önümüzdeki günlerde kendisine bir ziyaret yapacağız. Burada konumuz Sarıyer spor kulübünün haklarını savunmak ve zararlı kişilerden uzak durulmasını bizzat iletmek olacak.

Ne Mutlu Sarıyerliyiz Yaşasın menfaatsiz Sarıyer Mücadelemiz Diyoruz.

MERTCAN SARIYER’DE
  Milli aranın ardından transfer çalışmalarına devam eden Sarıyer’imizde haftalar önce yazdığımız 21/22 sezonunda formamızı başarı ile terleten ligin en...
SARIYER ‘DE KAMP TARİHİ & TRANSFER GÜNDEMİ & GENÇLER
Sarıyer’de kamp tarihi belli oldu. 14 Temmuz günü kulüp tesislerinde toplanacak olan ekibimiz 15 Temmuzda 1. etap kamp çalışmaları için...
SARIYER’DE İMZALAR ATILMAYA DEVAM EDİYOR
Transfer çalışmalarını sürdüren Sarıyer’imizde dış transferin yanı sıra iç transferde de imzalar atılmaya devam ediyor. Daha önce Süheyl ve Özkan...
SARIYER’DE TRANSFER HAREKATI BAŞLADI
Sarıyer’imizde yapılan genel kurul sonrası görev dağılımı yapılırken transfer konularında da girişimler sürüyor. Daha önce T.D Kemal Kılıç ile sezon...
SARIYER’DE YENİ BAŞKAN SALİH BAYRAKTAR
Bugün Sarıyer halk eğitim merkezinde yapılan genel kurulda katılım yüksekti.  Seçime tek liste ile katılan Salih Bayraktar Sarıyer’in yeni başkanı...
SARIYER’DE GÜN DOĞMADAN NELER DOĞAR
Sarıyer spor kulübü genel kuruluna bir gün kaldı. Adaylık ile ilgili sosyal medyada açıklama yapan kişiler Sarıyer’de bulunan yerel basına...
KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM MI? EDİYORUZ
Sarıyer’de kulaktan kulağa yayılan Kemal Kılıç Hoca ile temasta olunduğu konuşuluyor. Bunun ile ilgili abartısız 30 arama ve mesaj aldık....
HAKAN ŞENGÜL’DEN KURBAN BAYRAMI MESAJI
Sarıyer spor kulübü yöneticilerinden Hakan Şengül’den Kurban Bayramı mesajı Dostluğu, sevgiyi ve geleceği… Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı… Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız;...
SARIYER’İMİZİN YER ALDIĞI 2.LİG GRUP KURALARI ÇEKİLDİ
Sarıyer’imizin de yer aldığı 2024-2025 Sezonu TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig Grupları Kura Çekimi, 13 Haziran Perşembe günü...
SARIYER’DE GENEL KURUL ÖNCESİ LİSTE HAZIRLIKLARI & GRUP KURALARI BUGÜN ÇEKİLİYOR
Geçtiğimiz hafta yapılan dik duruş sayesinde ileri bir tarihe atılan ve daha güçlü bir yönetim kurulmasının yolunu açan herkese teşekkür...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.